Den 3. – Hoďhótam! Ubihó! (2014)

Příjezd do Japonska byl příjemný, neboť nás přivítala velmi pohledná a milá gejša.

2.den - Japonsko

Dozvěděli jsme se, jak vypadá naše jméno, když je napsáno japonskými znaky, ovšem museli jsme si je najít v bambusovém lese.
A pak nastal bojový výcvik. Nejdřív nás proslulý karatista učil základy svého bojového umění, a pak jsme jen tiše žasli nad lítým soubojem dvou slavných zápasníků sumó. Zápas sumó se v Japonsku učí už tisíc let a je japonským národním sportem. Vojta a Martin z prvního oddílu přijali vyzvání obou obrů k boji, ale nedopadlo to vůbec dobře. Byli jsme rádi, že to chlapci přežili. Zápasníci sumó pak ještě unesli gejšu, ale myslíme, že se z této prekérní situace zřejmě nějak vymluvila…

IMG_2392

A nakonec jsme se naučili – a docela dobře – další druh japonského bojového umění. Uspořádali jsme velký turnaj v zápasu Hoďhótam! Ubihó! a pak oslavovali jeho vítěze.

Byl to výborný den! Japonský oběd jsme zbaštili hůlkami, odpoledne jsme pro gejšu vyrobili úžasné japonské draky a uspořádali s nimi závody.

IMG_2526

Artefakty jsme si zasloužili – a taky je od gejši dostali. A když padla tma, mohli jsme si na louce zatančit světelný tanec. Rituál, při němž se každý z nás stal jedním z mnoha světel, byl fascinující.

Příspěvek byl publikován v rubrice Kronika 2014. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.