Den 4. – Pomóóóc, krokodýl! A mumie… (2014)

Rozcvička v podobě lovu divoké zvěře byla den ode dne lepší. Jako lovci jsme byli bez konkurence… Každodenní průprava však byla nutná, protože nás čekaly další těžké úkoly.
V úterý už se na nás těšila krásná a tajemná Kleopatra.

IMG_2536

Do pasu jsme dostali egyptské razítko, a to znamenalo, že je čas vydat se na velkou cestu po řece Nil (k tomu je, myslím, nutné dodat, že už samotné putování k Nilu nebylo jednoduché, o čemž by možná mohl více říci pan řidič našeho autobusu. Zbyl mu tam po nás nejen nános nefalšovaného egyptského bahna, ale i různé jiné věci. No zkrátka: pan řidič ke zklidnění očividně potřeboval nějaký účinný lektvar).
Ale na Nilu to bylo super, s kapitánem lodi jsme si zazpívali veselé písně, a když jsme vystoupili v egyptském městě, dozvěděli jsme se od tamějších lidí řadu historických zajímavostí.

Jenže to byl teprve začátek! Kleopatra nás totiž poprosila, zda bychom nevypátrali její ztracené perly, a ukázalo se, že jediná cesta k jejímu pokladu vede přes Údolí krokodýlů.
Krokodýlů???
Ach ano. Krokodýlů.
A že jich tam bylo! A byli velcí, rychlí a úskoční!
Zdálo se, že tento úkol se nám splnit nepodaří…
Jenže pak jsme se do toho dali!

Bylo to těžké, přetěžké… Ale šlo to. Na konci sice byli všichni od bahna tak, že nebylo jasné, kdo je krokodýl a kdo táborník, ale perly byly naše! A krokodýli hrozně funěli. Hurá!
Našemu utrpení však ještě nebyl konec. Největší hrůza nás čekala v noci. Ukázalo se, že okolo tábora v černočerné tmě bloudí mumie a my jí pomocí bylin a zaříkávání musíme opět přinést věčný posmrtný klid…
No, podařilo se nám to, ale doufám, že už nikdy nic tak hrozného nezažiju.

DSCN8231

I Kleopatra to ocenila. Dostali jsme artefakty, mimo jiné vzácného skarabea, a nádavkem stužku za bobříka odvahy.

Děti už na to neměly sílu, ale vedoucí v noci sborovým zpěvem a tancem v dešti oslavili, že máme půl cesty (víceméně) zdárně za sebou.

Příspěvek byl publikován v rubrice Kronika 2014. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.