Den 6. – Dobrodružství u protinožců (2014)

V Austrálii nás přivítal námořník z lodi statečného kapitána Jamese Cooka. Byl to milý chlapík a očividně měl rád zvířátka. Byli jsme moc zvědaví, co si na nás vymyslí. A jako vždy to bylo zajímavé. Dopoledne jsme se všichni dali na uměleckou dráhu. Na trička jsme si namalovali mapy všech zemí, které jsme už na přání cestovatele Vlasty Hrušky navštívili.

IMG_2617IMG_2605

A ukázalo se, že jako umělci jsme docela zdatní. Trička byla tak hezká, že jsme se v nich nechali vyfotit. Sledujte! Je to paráda!

3.oddíl

V poledne jsme měli nečekanou a zajímavou návštěvu. Přijel pan Kaňovský, který náš tábor kdysi vybudoval a po dlouhá léta stál v jeho čele jako hlavní vedoucí. Všichni naši oddíláci byli v té době jeho věrní táborníci. Včetně slavného cestovatele Vlasty Hrušky.

Zato odpoledne nás zase čekal boj. Zavítali jsme do Tasmánie a tentokrát jsme soutěžili mezi sebou o to, kdo dokáže co nejnenápadněji ukořistit z lesa nádobku se speciálním eukalyptovým olejem a přitom dodržet důležitou zásadu australských domorodců, která zní: nebýt viděn, ale vidět
Každý bojovník byl označen číslem a dostal papír a tužku. Musel proniknout ke stromu tak, aby ho nikdo neviděl, sebrat kořist, nenápadně zmizet a ještě navíc si zapsat čísla všech hráčů, které na cestě uvidí. Vypadá to jednoduše, ale byl to fofr!!!

Večer byl poetický. Hráli jsme si na námořníky a řídili svou noční plavbu podle hvězd. Souhvězdí jsme ovšem nehledali na obloze, ale na stromech v lese. Že je to nesmysl? Tak to je škoda, že jste tam s námi nebyli! A artefakty jsme získali i tentokrát, mimo jiné opravdový bumerang.

Příspěvek byl publikován v rubrice Kronika 2014. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.