Den 7. – Pod olympijskou vlajkou (2014)

Z Řecka jsme měli trochu obavy, protože nás čekaly olympijské hry, a to jak známo není nic jednoduchého. Dvoufázový trénink, psychologická příprava, antidopingové kontroly… Ale tomu všemu jsme se chytře vyhnuli a radši jsme se radovali z hezkého přivítání, které nám při vstupu do Řecka připravili pan diskobolos a jeho společnice, o níž odborníci soudí, že to byla řecká bohyně Héra, která na sebe na naši počest vzala lidskou podobu.
Pod jejich dohledem vzplál olympijský oheň a začalo velké sportovní zápolení o medaile. Olympiáda byla tak zajímavá, že přilákala z kuchyně naše kuchařinky. Aby o nic nepřišly, míchaly těsto v hledišti a moc všem fandily!
A jak to všechno dopadlo? I když se na stupně vítězů dostali jen někteří, vítězi se nakonec stali všichni. A odpoledne se nastěhovali do hlediště a sledovali velkolepé závody štafet, v nichž se utkali zástupci vedoucích, kuchyně či praktikantů.

Tým za kuchyňIMG_2855

Odpoledne jsme měli nárok na odpočinek a zábavu. A protože jsme měli fůru peněz za narýžované zlato, vydali jsme se na trh a utráceli jsme jako diví. Občas to někdo přehnal, utratil úplně všechno a pak se musel dát najmout a pracovat, aby si vydělal. A pak zase hurá na trh! A aby toho nebylo málo, zařádili jsme si večer na diskotéce. Jen oddíláci nám přišli nějací… nějací chcíplí. Vůbec nám v tancování nestačili!
Ještěže je aspoň trošku povzbudilo přebírání řeckých artefaktů, mimo jiné krásné mramorové busty řecké bohyně. Bylo to poslední přebírání. Zítra artefakty předáme cestovateli Hruškovi. Jestli dodrží svůj slib, čeká nás odměna.

IMG_2883

Příspěvek byl publikován v rubrice Kronika 2014. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.