Turnus 2 – Pražský výběr

Milí táborníci,

máme pro vás důležitou zprávu. Lidé bydlící poblíž Ostrého vrchu a Zlatého návrší si už měsíc všímají tajemných kouřových signálů. Začaly se objevovat nad údolíčkem, kde se chystáme společně trávit začátek prázdnin. I když se tam místní byli podívat, neviděli nikoho, kdo by je dával. Na místo přijela i policie, ale teprve přivolaný vzdělanec Vlastimil Hruška poznal, že jde o signály indiánské. Podle jeho názoru naznačují, že by se v blízkosti mohl skrývat nějaký vzácný indiánský předmět.

Vlastimil Hruška, znalec historie dávných indiánských kmenů, dokonce přišel se zajímavou teorií, že by to mohl být ztracený totem kmene Arikarů, který kdysi před nepřáteli zachránil a schoval náčelník Šedý vlk.

Po tajemném totemu se už více než dvě stovky let usilovně pátrá. Dnes jej však vedle archeologů hledají bohužel i lidé, kteří s vědou nemají nic společného.

Proč je tak zajímá? Dřevěný sloup, představující ducha – ochránce indiánského kmene, má velkou historickou i uměleckou hodnotu a muzea i sběratelé by za něj zaplatili více než štědře. Proto už mnozí hledači tvrdili, že jej objevili, jenže nakonec se vždy ukázalo, že jde o podvrh. O totemu se navíc říká, že tomu, kdo jej nalezne, ukáže cestu k velkému indiánskému pokladu.

Pokud se Vlastimil Hruška nemýlí a vzácná indiánská památka skutečně leží ukrytá blízko našeho tábora, zkusíme ji společně najít. Budeme žít životem indiánských kmenů, dodržovat jejich zvyky a osvojíme si jejich dovednosti, abychom tak snáze odhalili stopy vedoucí k totemu.

V našem údolíčku se sejdeme 4. července. Času bude málo, proto musíme neprodleně zahájit pátrání. Buďte připraveni!

Na váš příjezd se těší starší kmene Arikarů

A mimochodem – můžete si prohlédnout táborový deník, film nebo nám v sekci vzkazník zanechat vzkaz.